Menu Close

Recardio: Opinie na temat tego naturalnego suplementu poprawiającego ciśnienie krwi

Opinie Recardio
Opinie Recardio
Wynik: 4.7/5.0
4.7/5

Jedną z głównych przyczyn zgonów, zwłaszcza na Zachodzie, są choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie tętnicze. Wysokie ciśnienie krwi jest chorobą przewlekłą, która nie powoduje żadnych objawów. Z tego powodu często nazywa się go “cichym zabójcą”.

Być może słyszałeś już wcześniej o tej chorobie i zastanawiałeś się, na czym polega wysokie ciśnienie krwi? Jest to wzrost ciśnienia w ścianach naczyń krwionośnych do przepływu krwi. Powoduje to gromadzenie się z czasem substancji, takich jak cholesterol i inne, ułatwiając rozwój zakrzepów krwi. Te skrzepy mogą się uwolnić, podróżować przez krew i spowodować atak serca lub udar mózgu.

Mówiąc o wysokim ciśnieniu krwi mamy na myśli wartości powyżej 130 mm Hg (skurczowe) i 80 mm Hg (rozkurczowe).

W przypadku braku leczenia mogą wystąpić komplikacje związane z uszkodzeniem tych naczyń krwionośnych:

 • Atak serca
 • Stroke
 • Przewlekłe choroby nerek
 • Uszkodzenie wzroku
 • Słaby obieg

Nazywam się Ivana Raschia, jestem absolwentką dietetyki i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, w tym wysokim ciśnieniem krwi.

Wiele razy widziałam pacjentów, którzy oprócz nadwagi lub otyłości, mają niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi. Z tego powodu wiem, jak ważne jest, aby leczenie, które może być utrzymane w czasie i przynieść rzeczywiste rezultaty.

Ostatnio natknąłem się na Recardio, suplement diety w kapsułkach, który jest używany do kontroli ciśnienia krwi. W tym artykule mówię wam, o co chodzi w tym dodatku, jak jest on skonstruowany, czy działa, czy nie, i czy warto spróbować.

Co to jest Recardio?

Recardio jest suplementem w formie kapsułek, który jest sprzedawany w celu poprawy zdrowia poprzez pomoc w kontroli ciśnienia krwi.

Składniki Recardio

Składniki Recardio są poparte badaniami naukowymi i pochodzą z roślin. Wśród głównych elementów składowych Recardio znajdują się

Pokrzywa

Pokrzywa jest rośliną bogatą w antyoksydanty

Pokrzywa jest rośliną używaną do celów leczniczych od czasów starożytnych. Jego skład wykazuje duże bogactwo antyoksydantów. Związki te pomagają neutralizować uszkodzenia komórek, nawet tych znajdujących się w ścianach naczyń krwionośnych.

Pokrzywa jest od dawna stosowana jako naturalny środek na nadciśnienie. Jednym z mechanizmów, za pomocą którego pokrzywa może być przeciwnadciśnieniowa, jest stymulowanie produkcji tlenku azotu. Jest to związek, który jest już w naszym organizmie i pomaga naczyniom krwionośnym rozszerzać się, zwiększając ich kaliber i umożliwiając swobodny przepływ krwi.

Ponadto pokrzywa działałaby blokując kanały wapniowe, czyli pomagając rozluźnić Twoje serce. Do tej pory nie znaleziono żadnych badań u ludzi, tylko u zwierząt. Jedna z nich wykazała, że pokrzywa obniżyła ciśnienie krwi, zwiększając jednocześnie stężenie antyoksydantów w sercu.

Wreszcie, badanie przeprowadzone na szczurach wykazało również, że pokrzywa może mieć działanie hipotensywne i moczopędne, pozwalające na usunięcie z organizmu nadmiaru sodu i wody.

Jagody głóg

Jagody głogu są bogate w antyoksydacyjne polifenole.

Jagody głógowca Crategus, które rosną na głógiach z rodzaju Crataegus. Tradycyjnie, te jagody były używane do leczenia chorób serca. Owoc Crataegus jest bogaty w antyoksydacyjne polifenole.

Przeciwutleniacze mogą mieć korzystny wpływ na organizm, ponieważ płytki miażdżycowe, które tworzą się w tętnicach i blokują je, przechodzą proces utleniania. W ten sposób antyoksydanty mogą mieć działanieantyplazmatyczne.

W medycynie chińskiej jagody głogu Crataegus były wykorzystywane do poprawy zdrowia w różnych chorobach.  Według badań przeprowadzonych na szczurach, owoc Crataegus może działać jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, tzn. rozluźniający tętnice i tym samym obniżający wysokie ciśnienie krwi.

Badanie przeprowadzone na 36 osobach z nadciśnieniem tętniczym, którym uzupełniono jagody głógowca Crataegus, wykazało obniżone ciśnienie rozkurczowe krwi.

Wreszcie inne badanie przeprowadzone na 79 osobach z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą wykazało, że ci, którzy spożywali jagody głóg Crataegus w formie suplementu byli w stanie poprawić kontrolę ciśnienia krwi w porównaniu z tymi, którzy nie przyjmowali suplementu.

Witamina B6

Witamina B6 jest naturalnie występująca w mięsie, jajach, rybach i warzywach.

Witamina B6 jest niezbędna dla metabolizmu składników odżywczych, funkcji neurologicznych i układu odpornościowego. Znajduje się w mięsie, kiełkach pszenicy, jajach, rybach, warzywach, roślinach strączkowych itp.

Związek pomiędzy poziomem witaminy B6 a ciśnieniem krwi został niedawno zbadany. U ludzi, niski poziom pirydoksyny lub witaminy B6 we krwi jest związany z wyższym poziomem ciśnienia krwi.

W badaniu 20 osób z wysokim ciśnieniem krwi, wysoka dawka witaminy B6 osiągnęła znaczne obniżenie poziomu ciśnienia krwi.

W innym badaniu uczestnicy nadciśnienia otrzymali kombinację kwasu liponowego i witaminy B6, a wyniki wykazały zmniejszenie ciśnienia skurczowego (wysokiego) i wzrost poziomu tlenku azotu.

Witamina B2

Witamina B2 znajduje się w czerwonym mięsie, nabiale i jajach.

Witamina B2 lub ryboflawina pomaga w metabolizmie składników odżywczych, to znaczy pozwala na ich wykorzystanie, a następnie przekształcenie w energię.

Występuje głównie w czerwonym mięsie, produktach mlecznych, jajach, szparagach, karczochach, itp. Wydaje się, że witamina B2 lub ryboflawina może obniżyć ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem i pewnym typem genetycznym.

Według jednego z badań, określona grupa osób z chorobami sercowo-naczyniowymi i nadciśnieniem tętniczym została uzupełniona dawką witaminy B2 przez 16 tygodni. Poprzednio podawano im leki. Jednak żadne leczenie nie miało tak wielkiego wpływu jak witamina B2 na obniżenie ciśnienia krwi.

Wreszcie, inne badanie potwierdza, że chociaż mechanizmy, przez które ta grupa ludzi ma wyższy poziom ciśnienia krwi nie są znane, stwierdzono, że z korekty niskich poziomów witaminy B2, poziom ciśnienia krwi zostały obniżone.

Witamina B1

Witamina B1 występuje głównie w zbożach i roślinach strączkowych.

Witamina B1 lub tiamina znajduje się głównie w łupinach zbóż, kiełkach pszenicy, drożdżach piwowarskich, wołowinie, wieprzowinie, orzechach i roślinach strączkowych.

Witamina B1 lub tiamina jest niezbędna, aby Twój organizm mógł produkować energię ze składników odżywczych, głównie węglowodanów. Odgrywa on istotną rolę w regulacji poziomu glukozy (cukru) we krwi.

Ostatnio niski poziom tej witaminy związany jest z możliwym wzrostem ciśnienia krwi. W badaniu 12 osób ze zwiększonym stężeniem glukozy, które otrzymały wysokie dawki witaminy B1, spadek poziomu ciśnienia krwi był widoczny po 12 tygodniach.

Jest to bardzo ważne, ponieważ prawdopodobnie wiesz, że wiele osób, które mają wysokie ciśnienie krwi, mają również inne komplikacje zdrowotne, takie jak cukrzyca, nadwaga, itp. Jeśli uda nam się poprawić stan odżywienia i ustabilizować ciśnienie krwi, to na dłuższą metę unikniemy wielu powikłań zdrowotnych.

Czy Recardio działa?

Jak widać Recardio jest bardzo kompletnym suplementem, ponieważ dostarcza składników odżywczych i elementów pochodzenia roślinnego, które okazały się skuteczne w normalizowaniu ciśnienia krwi.

Istnieją jednak pewne kwestie, o których należy pamiętać:

 • Suplement diety oparty na naturalnych składnikach może nie mieć takiego samego wpływu na różne osoby.
 • Jeśli Twój stan odżywienia nie jest optymalny, suplementacja może nie być tak skuteczna.
 • Niektórzy ludzie mogą odnieść korzyści ze zmiany nawyków żywieniowych, aby włączyć do nich żywność bogatą w potas, magnez i wapń w celu kontroli wysokiego ciśnienia krwi.

W tych przypadkach Recardio może uzupełniać dietę.

Recardia: skutki uboczne

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej producenta, Recardio nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Należy jednak mieć świadomość, że jak każdy suplement diety, Recardio może być przeciwwskazany w niektórych przypadkach. Należy unikać stosowania leku Recardio, jeśli pacjentka ma problemy z wątrobą lub nerkami, jest w ciąży lub karmiąca piersią.

Jak wziąć Recardio

Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki Recardio dwa razy dziennie

Recardio prezentowane jest w buteleczkach po 20 kapsułek po 500 mg każda. Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dwa razy dziennie.

Należy pamiętać, że stosowanie Recardio nie zastępuje żadnych leków ani zabiegów, dlatego w przypadku przyjmowania leków, takich jak diuretyki, należy skonsultować się z lekarzem.

Efekty działania programu Recardio mogą być wzmocnione przez niektóre wytyczne dotyczące zdrowego stylu życia, w tym

 • Pić 2 litry wody dziennie.
 • Zwiększ swoje spożycie wody i potasu (pomoże Ci to pozbyć się zatrzymanych płynów). Potas znajduje się w bananach, kiwi, melonie, owocach cytrusowych, pomidorach, śliwkach, rodzynkach i morelach.
 • Zjedz dwie porcje dziennie mleczarni niskotłuszczowej lub innych źródeł wapnia (nasiona sezamu, maku, ciemnozielonych warzyw liściastych itp.).
 • Ćwiczenie . Jeśli to możliwe, włączyć ćwiczenia aerobowe, takie jak spacery, jogging, jazda na rowerze, pływanie, itp.
 • Należy unikać spożywania słonej żywności i soli stołowej.
 • Niska waga, jeśli masz nadwagę.

Długotrwałe stosowanie Recardio nie jest zalecane.

Opinie Recardio

Na stronie producenta możemy znaleźć komentarze i opinie osób, które wzięły już udział w programie Recardio. Większość użytkowników twierdzi, że Recardio pomogło im poczuć się lepiej i że byli w stanie kupić go po specjalnej cenie. Wiele z nich miało takie objawy jak ciągły ból głowy, ucisk na tył szyi, zawroty głowy, itp.

Przyjmując Recardio jako część leczenia, które obejmuje dietę bogatą w owoce i warzywa oraz plan ćwiczeń aerobowych, mogli poczuć się lepiej i poprawić swoje zdrowie poprzez regulację poziomu ciśnienia krwi.

Większość użytkowników Recardio, zarówno na stronie internetowej, jak i na forach poświęconych zdrowemu trybowi życia i suplementom, dochodzi do wniosku, że Recardio to dobry wybór, za niską cenę i że nie spowodował on u nich żadnych skutków ubocznych.

Gdzie kupić Recardio

Recardio należy zakupić online za pośrednictwem strony internetowej producenta. Chociaż podobne suplementy można otrzymać z aptek, Amazonii lub Mercadony, należy pamiętać, że nie wszyscy mają gwarancję zaufania i pieczęć, która wskazuje, że jest to produkt zatwierdzony przez organy regulacyjne.

Oryginalne suplementy, takie jak Recardio, są rygorystycznie testowane przed wprowadzeniem na rynek, więc prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji lub skutków ubocznych spowodowanych przez wypełniacze, aromaty lub kolory, jest prawie zerowe.

Cena Recardio

Kup Recardio już dziś z 50% zniżką

Recardio można kupić w normalnej cenie 78 euro. Jednakże, obecnie istnieje ograniczona czasowo promocja, dzięki której można uzyskać znaczny rabat i uzyskać Recardio za 39 euro.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie korzyści, jakie możesz uzyskać w swoim zdrowiu z Recardio, możemy powiedzieć, że jest to przystępna cena. Poza tym, proces zakupu jest bardzo prosty. Musisz tylko wypełnić formularz, a oni skontaktują się z Tobą, aby dokonać zakupu Recardio.

Recardio: Wnioski

Recardio to doskonały jakościowo suplement zawierający składniki roślinne i witaminy, które okazały się skuteczne w kontrolowaniu ciśnienia krwi w pewnych okolicznościach.

Chociaż nie ma lekarstwa na nadciśnienie, zmieniające się nawyki i właściwe odżywianie pokazują, że można czuć się dobrze i znacznie ograniczyć możliwość wystąpienia powikłań.

Jeśli jesteś na niezdrowej diecie, Recardio może pomóc Ci w regeneracji po pewnych niedoborach witamin. Jednocześnie należy podkreślić, że zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Opinie Recardio
Wynik: 4.7/5.0
4.7/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *