Menu Close

Mass Extreme: Recenzje tego suplementu wzmacniającego mięśnie

Ekstremalne Recenzje Masowe
Ekstremalne Recenzje Masowe
Wynik: 4.7 / 5.0
4.7/5

Jest to dziś bardzo powszechne, poszukiwanie określonego ciała bez tłuszczu, zwłaszcza u mężczyzn. Jednak stres i zaburzenia hormonalne mogą uniemożliwić prawidłowy rozwój mięśni.

Jednocześnie jest jeszcze jedna ważna liczba osób z historią niedowagi, którym mimo niezbędnego przygotowania fizycznego nie udaje się osiągnąć pożądanej przez nich sylwetki.

Na rynku znajduje się kilka produktów, które mogą stymulować procesy anaboliczne. W tym przypadku ich użycie jest często niebezpieczne. Dlatego potrzebny jest produkt, który jest bezpieczny chemicznie, posiada gwarancję producenta i może być wdrożony w długim okresie czasu.

Nazywam się Ivana Raschia. Mam wykształcenie w zakresie odżywiania i mam doświadczenie w pomaganiu ludziom w ich sprawności fizycznej i sportowej. Często otrzymuję wiele konsultacji na temat tego, jak tonować i rozwijać masę mięśniową. Dlatego w tym artykule chcę ci opowiedzieć o suplemencie, który niedawno odkryłem. To jest Mass Extreme.

Co to jest Mass Extreme?

Mass Extreme jest suplementem ukierunkowanym na poprawę przyrostu mięśni.

Mass Extreme jest suplementem diety w formie kapsułek, który ma na celu poprawę przyrostu mięśni i pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, jednocześnie pozwalając poczuć się lepiej i bardziej aktywnie.

Czy jest to jednak kwestia prawdziwa, czy tylko marketingowa? Dowiedzmy się o jego składzie i czy rzeczywiście istnieją naukowe podstawy dla suplementu Mass Extreme.

Skład formuły Mass Extreme

Zgodnie z jego etykietą i informacjami podanymi na stronie internetowej, Mass Extreme składa się z następujących naturalnych składników

Ekstrakt z kozieradki

Kozieradka jest związana z podwyższonym poziomem testosteronu.

Kozieradka lub kozieradka jest ziołem szeroko stosowanym od czasów starożytnych do różnych celów leczniczych. Tradycyjnie, ze względu na wysokie stężenie substancji czynnych, do produkcji suplementów diety stosowany jest wyciąg z nasion.

Jedną z możliwych korzyści związanych z kozieradką jest jej zdolność do zwiększania poziomu testosteronu. Możemy znaleźć kilka artykułów naukowych, które kojarzą kozieradkę z poziomem męskich hormonów.  W 8-tygodniowym badaniu 49 wysportowanych mężczyzn stwierdzono, że przyjmowanie suplementów w dawce 500 mg kozieradki dziennie nieznacznie zwiększyło poziom testosteronu i znacząco poprawiło siłę i poziom tkanki tłuszczowej w porównaniu z grupą placebo.

Inne badanie przeprowadzone na 50 mężczyznach w ciągu 12 tygodni wykazało, że ci, którym podawano 500 mg kozieradki, osiągnęli wzrost poziomu testosteronu nawet o 46%. Ponadto, grupa ta odnotowała poprawę nastroju, wzrost witalności i libido.

Najbardziej znane efekty ekstraktu z kozieradki wynikają z obecności aktywnego związku należącego do grupy saponin, zwanego protodioscyną.

Kwas fosfatydowy (PA)

Organizm naturalnie produkuje kwas fosfatydowy podczas ćwiczeń.

Kwas fosfatydowy to fosfolipid (cząsteczka utworzona przez dwa kwasy tłuszczowe, grupę fosforanową i glicerynę), który jest całkowicie naturalny i jest wytwarzany przez nasz organizm podczas intensywnych ćwiczeń.

Podczas ćwiczeń siłowych (np. podnoszenia ciężarów) dochodzi do uszkodzenia włókien mięśniowych. W odpowiedzi na to uszkodzenie, enzym zwany fosfolipazą D wytwarza kwas fosfatydowy, który interweniuje w celu wzmocnienia i wzrostu mięśni, czyli kwas fosfatydowy jest aktywatorem wzrostu mięśni.

Istnieje kilka artykułów naukowych, które dowodzą wpływu tego składnika na wzrost mięśni. Odrębna grupa badaczy przeprowadziła jednak w 2013 r. bardzo ważne badanie uzupełniające, w którym uczestniczyli mężczyźni szkoleni w pracy z oporem.

Grupę badaną stanowiło 28 mężczyzn, którzy zostali podzieleni równo na grupy eksperymentalne i kontrolne. Grupa doświadczalna otrzymała 750 mg kwasu fosfatydowego, a grupa kontrolna otrzymała placebo. Każdy mężczyzna ukończył również 8-tygodniowy, okresowy program szkolenia w zakresie oporu.

Kwas fosfatydowy zapewnił dodatkowe korzyści w zakresie wzrostu mięśni dla mężczyzn przyjmujących ten składnik. W rzeczywistości grupa, która została uzupełniona, odnotowała dwa razy większy wzrost mięśni niż grupa kontrolna.

Kwas 4-aminobutanowy (GABA)

Badania pokazują, że GABA może być w stanie zwiększyć masę mięśniową

Kwas gamma aminobutyronowy (GABA) jest neuroprzekaźnikiem, który hamuje sygnały z układu nerwowego i daje nam poczucie spokoju. Jednak jedną z jego najważniejszych funkcji dla kondycji i wzrostu mięśni jest interwencja w zwiększenie syntezy hormonu wzrostu.

Hormon wzrostu jest syntetyzowany w przysadce mózgowej. Na poziom tego hormonu wpływają nawyki życiowe, takie jak odżywianie, sen, ćwiczenia fizyczne, itp.

Hormon wzrostu jest hormonem anabolicznym, to znaczy sprzyja wzrostowi masy mięśniowej, spalaniu tłuszczu i wzmacnia układ odpornościowy.

Badania przeprowadzone u mężczyzn porównywały wpływ na masę mięśniową suplementacji samym białkiem serwatki (10 g) vs. białkiem serwatki + GABA (100 mg) dziennie przez 12 tygodni. Obie grupy wykonywały ćwiczenia wytrzymałościowe dwa razy w tygodniu. Wyniki wykazały wzrost poziomu hormonu wzrostu i masy mięśniowej w grupie, która wraz z GABA otrzymała białko.

W innym badaniu badano efekt suplementacji rekombinowanym ludzkim hormonem wzrostu u osób z rekombinowanym niedoborem hormonu wzrostu. Wyniki wykazały, że suplementacja zwiększyła poziom tego hormonu we krwi. To z kolei doprowadziło do zwiększenia masy mięśniowej.

5-Desoksy-Adenozylo-kobalamina

Ta forma białka może zwiększyć siłę mięśni.

Jest to fizjologiczna forma witaminy B12, która jest przechowywana w wątrobie. Według danych Canadian Academy of Sports Nutrition, adenozylokobalamina lub dibenkozyd jest kofaktorem enzymatycznym (zaangażowanym w różne funkcje komórek) i jest jedną z aktywnych form witaminy B12. Wydaje się, że ta forma witaminy może interweniować w syntezę białek, zwiększyć masę mięśniową i siłę mięśni.

Kwas D-as asparaginowy (DAA)

Kwas D-asparaginowy pełni ważne funkcje w produkcji męskich hormonów płciowych

Kwas D-asparaginowy jest aminokwasem, który pełni bardzo ważne funkcje w zakresie produkcji męskich hormonów płciowych i czynników wzrostu.

AAD może z pewnością zwiększyć endogenną produkcję hormonów, takich jak testosteron, hormon wzrostu (GH) i insulinopodobny czynnik wzrostu 1 (IGF-1). Jednak dawki stosowane w suplementach nie mogą zapewnić korzyści tradycyjnie uzyskiwanych przy użyciu sterydów anabolicznych.

Ponadto stosowanie powyższych zalecanych dawek może powodować pewne skutki uboczne. Do najczęstszych należą wypadanie włosów, trądzik i zwiększony poziom estrogenów, które mogą powodować obrzęk i hamować libido.

Należy jednak pamiętać, że skutki uboczne podwyższonego poziomu estrogenów są rzadkie, zwłaszcza w przypadku stosowania zalecanych dawek.

Zgodnie z przeglądem systematycznym, w którym analizowano badania na ludziach i zwierzętach, nadal potrzebne są większe badania w celu potwierdzenia związku między suplementacją AAD a zwiększonym poziomem testosteronu.

Wyciąg z korzeni Maca

Badania na zwierzętach potwierdzają zdolność maca do zwiększania siły mięśni

Maca jest rodzimą rośliną Peru. Jego korzeń jest często używany w formie proszku w celu zwiększenia popędu płciowego. Korzeń Maca jest bogaty w witaminę C, miedź, żelazo i polifenole.

Wydaje się, że nie ma żadnych dowodów naukowych potwierdzających jakiekolwiek korzyści dla masy lub siły mięśni makaków. Zamiast tego istnieją dowody na to, że maca poprawiłaby wytrzymałość u zwierząt.

Z drugiej strony, wyciąg z maki może być bardzo pomocny w walce ze zmęczeniem, jak wynika z jednego z badań.

Jak działa produkt Mass Extreme?

Produkt Mass Extreme pomaga wyrównać pewne związki, które są naturalne i już znajdują się w naszym organizmie. Substancje te są zwykle zmniejszane u osób, które stosują niewłaściwą dietę lub są narażone na większy stres. Powszechne jest również występowanie niskiego poziomu testosteronu lub hormonu wzrostu u osób, które przetrenowały się bez właściwego powrotu do zdrowia (przetrenowanie).

W ten sposób możemy powiedzieć, że Mass Extreme interweniuje pośrednio, przywracając poziom hormonów i pomagając organizmowi generować więcej siły, więcej masy mięśniowej i więcej energii.

Należy jednak pamiętać, że produkt Mass Extreme nie działa niezależnie, lecz musi być częścią serii zmian, zarówno w zakresie odżywiania i spania, zarządzania stresem, jak i regulacji obciążenia treningowego.

Jak wziąć Mass Extreme?

Przyjmowanie Mass Extreme jest bardzo łatwe, ponieważ jest to produkt, który nie występuje w formie proszku. Wystarczy przyjmować 2 kapsułki dwa razy dziennie, najlepiej z dużą ilością wody i 30 minut przed posiłkiem.

Masa Ekstremalne: skutki uboczne

Niekorzystne działanie preparatu Mass Extreme związane jest z jego składnikami oraz wpływem na hormony, tzn. mogą wystąpić pewne efekty związane ze wzrostem testosteronu i hormonu wzrostu.

Do najczęstszych problemów związanych z komponowaniem Masy Extreme należą

  • wypadanie włosów
  • Trądzik
  • zwiększony poziom estrogenu, z możliwym zmniejszeniem libido.

Należy zauważyć, że z doświadczenia użytkowników, te oznaki i objawy są bardzo rzadkie w zwykłych dawkach Mass Extreme konsumpcji.

Dzieci poniżej 18 roku życia i kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny powstrzymać się od stosowania tego produktu.

Masa Extreme: Opinie i komentarze użytkowników

Większość opinii Mass Extreme jest bardzo pozytywna.

Jeśli szukasz informacji o produkcie Mass Extreme, możesz znaleźć komentarze i recenzje na stronie internetowej oraz na forum. Opinie użytkowników możemy podzielić według wyników, które zostały uzyskane w wyniku zastosowania tego dodatku. Oprócz wyników, cena tego produktu była kolejną zmienną do rozważenia w odniesieniu do skuteczności Mass Extreme.

Łatwo jest znaleźć kilka recenzji na temat Mass Extreme z pozytywnym wynikiem. Opinie te pochodzą w szczególności od osób, które już często trenowały i prowadziły bardziej zrównoważony styl życia, zgodnie z ich potrzebami żywieniowymi i wypoczynkowymi. Ludzie ci zauważyli, że przyjmując Mszę św. Ekstremalną, czują się bardziej energiczni i osiągają dłuższy trening.

Uderzyła mnie opinia, która podkreśliła negatywny wynik. Recenzja ta pochodzi od osób, które trenowały bardziej zorientowane na opór niż budowanie mięśni.

Gdzie kupić Mass Extreme?

Mass Extreme jest produktem sprzedawanym wyłącznie na stronie internetowej producenta. Chociaż można znaleźć inne produkty mające na celu zwiększenie mięśni lub nawet z podobnych składników nawet bez recepty, należy pamiętać, że ten rodzaj produktu musi być odpowiednio regulowane. W tym przypadku często stosuje się energizatory anaboliczne i ich pochodne, które mogą być niebezpieczne dla organizmu.

Mass Extreme: cena na rynku hiszpańskim

Produkcja Mass Extreme odbywa się za granicą, co powoduje, że jest ona nieco droższa. W każdym razie jest to produkt o maksymalnej czystości, jeśli chodzi o składniki, co sprawia, że warto zapłacić trochę więcej.

Należy również zauważyć, że Mass Extreme oferuje dyskretną wysyłkę i gwarancję satysfakcji. Cena Mass Extreme staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy weźmiesz pod uwagę, że otrzymasz bezpłatny przewodnik szkoleniowy wraz z poradami żywieniowymi.

Wniosek

Zmiany hormonalne, wraz ze złymi nawykami życiowymi, mogą mieć konsekwencje dla twojego organizmu i treningu. W takim przypadku ludziom nie udaje się mieć zgrabnego ciała i rozwinąć mięśni nawet przy zdrowym odżywianiu.

Wśród dostępnych na rynku produktów do tonizowania i budowy mięśni znajduje się Mass Extreme. Produkt ten zawiera składniki mające na celu zwiększenie procesów budowy mięśni i utrzymania ich w ryzach, nie dostarczając jednocześnie makroskładników odżywczych, więc może być dobrym wyborem, jeśli nie chcesz przybierać na wadze kosztem tłuszczu.

Mass Extreme jest łatwy do przyjęcia i może być dobrym dodatkiem, nawet dla tych, którzy mają problemy z niską wagą lub niskim poziomem testosteronu lub hormonu wzrostu.

Strona producenta Mass Extreme oferuje również 30-dniową gwarancję satysfakcji.

Ekstremalne Recenzje Masowe
Wynik: 4.7 / 5.0
4.7/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *