Menu Close

Bioretin: opinie na temat tego nowego kremu przeciwzmarszczkowego

Bioretin Opinie
Bioretin Opinie
Wynik: 4.8/5.0
4.8/5

Wraz z wiekiem, głównie od 35 roku życia, proces starzenia się skóry zaczyna przyspieszać i choć ważne jest, aby prowadzić styl życia, który obejmuje rutynę odpowiednią dla danego typu skóry, przychodzi czas, gdy skórka lub drogi krem przeciwzmarszczkowy nie wystarcza już do utrzymania elastyczności skóry twarzy.

Może zacząłeś dostrzegać jakieś oznaki starzenia się:

 • Uszczelnienie skóry: Aby uzyskać większe nawilżenie, należy stosować więcej kremu lub krem przeciwzmarszczkowy ze specjalnymi składnikami.
 • Zwiększona pigmentacja: Mogą pojawić się plamy.
 • Zwiększona wielkość porów
 • Pojawienie się drobnych zmarszczek
 • Rozcieńczanie powierzchniowej warstwy skóry: Twoja skóra jest cieńsza i delikatniejsza

Wszystko to jest wynikiem wzrostu ilości wolnych rodników niszczących komórki i wolniejszej regeneracji.

Co wtedy robić?

Wiele kobiet jest skłonnych do inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, takich jak zastrzyki z botoksu, laser, stosowanie kwasów w wysokich stężeniach. Wszystkie one jednak wiążą się ze znacznym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

W środku tych opcji znajdują się kremy przeciwzmarszczkowe, które dzięki obecności skoncentrowanych składników przeciwzmarszczkowych działają jak naturalny lifting twarzy.

Nazywam się Ivana Raschia. Posiadam wykształcenie w zakresie żywienia i niejednokrotnie znalazłam się w potrzebie uzupełnienia odżywiania o estetykę. Presja społeczna na kobiety jest dziś bardzo duża, podobnie jak ich potrzeba dobrego wyglądu. W związku z tym szukałam informacji na temat niektórych możliwości zwiększenia naturalnego piękna bez uciekania się do kosztownych lub ryzykownych zabiegów.

Wśród tych opcji znalazłam Bioretynę, nowy krem przeciwzmarszczkowy z skoncentrowanymi naturalnymi składnikami, które wnikają w skórę i działają z najgłębszych warstw tego organu. W tym artykule mówię wam, jak składa się Bioretin, czy naprawdę działa, opinie i gdzie można ją kupić (w aptece, sklepach lub na stronie internetowej).

Co to jest Bioretin?

Bioretin to krem przeciwzmarszczkowy na bazie naturalnych składników.

Jest to krem przeciwzmarszczkowy oparty na skoncentrowanych składnikach, które sprzyjają zdrowiu skóry. Krem Bioretin nie jest magicznym roztworem, ale opcją do zastosowania w ramach specjalnego zabiegu pielęgnacyjnego.

Bioretin: naturalna formuła składu

Krem Bioretin ma naturalny skład i nie zawiera substancji ściernych dla Twojej skóry, jest nawet przyjazny dla środowiska. Jest to bardzo ważne, ponieważ istnieją produkty do walki ze zmarszczkami, które mają wysoką cenę, a także dostarczają bardzo agresywnych związków dla Twojej skóry. Doprowadzi to do jeszcze większego zaakcentowania oznak starzenia się w przyszłości.

Głównymi składnikami kremu Bioretin są

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy pomaga utrzymać wilgotność skóry od wewnątrz na zewnątrz.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem produkowanym przez nasz organizm, który ma kleistą konsystencję i pełni funkcję zatrzymywania wody i utrzymywania wilgotności skóry. Z upływem czasu stężenie tego kwasu w skórze zmniejsza się w mniejszym lub większym stopniu w zależności od naszego stylu życia (dieta, ekspozycja na słońce, nawilżenie, itp.).

Badania wykazały dwa główne fakty dotyczące kwasu hialuronowego. Z jednej strony, przyjmowany jako suplement, może pomóc w utrzymaniu elastyczności i nawilżenia warstw skóry.

Z drugiej strony, skutecznie poprawia turgor i zapobiega powstawaniu głębokich zmarszczek. Według badań opublikowanych w 2011 roku, miejscowa aplikacja 0,1% preparatów kwasu hialuronowego pozwoliła na znaczną poprawę poziomu nawilżenia i elastyczności skóry.

Zastosowanie tego kwasu o niskiej masie cząsteczkowej (LMW) wiązało się ze znacznym zmniejszeniem głębokości zmarszczek, co może wynikać z poprawy zdolności penetracyjnych niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego.

Kolejne podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie badało efekty przyjmowania suplementu kwasu hialuronowego w dwóch formach molekularnych u kobiet w wieku od 22 do 59 lat. Po 12 tygodniach leczenia odnotowano poprawę stanu skóry i zahamowanie tworzenia się nowych zmarszczek.

Gliceryna

Gliceryna działa poprzez przyciąganie wody do powierzchni skóry z głębszych warstw

Gliceryna jest szeroko stosowanym składnikiem w kosmetykach. Jest to związek pochodzący z olejów roślinnych. Gliceryna działa poprzez przyciąganie wody do powierzchni skóry z najgłębszych warstw.

Według badań przeprowadzonych w 2016 roku, gliceryna jest związkiem stosowanym w kosmetykach o największej zdolności nawilżania w porównaniu z kwasami hydroksylowymi, mocznikiem, kolagenem i kwasem hialuronowym.

Według innego badania opublikowanego w 2008 r., gliceryna ma różne działania na skórę, w tym

 • Nawilżać zrogowaciałą warstwę skóry
 • Poprawa funkcji ochronnej i izolacyjnej skóry
 • Przyspieszenie procesów gojenia się skóry
 • Musimy jednak pamiętać, że ponieważ gliceryna przyciąga wodę, jeśli zastosujemy ją na bardzo odwodnioną skórę, może ona wydobywać tę wodę z głębszych warstw i podrażniać skórę.

olej z awokado

Olej z awokado jest bogaty w witaminy i minerały

Jest to bardzo odżywcza i antyoksydacyjna gęsta żywność. Jest on tradycyjnie używany do wzbogacania i wzmacniania smaku żywności, ale czy wiesz, że jest to również doskonały wkład w zdrowie Twojej skóry?

Olej z awokado tradycyjnie kojarzony jest z dobroczynnym działaniem na skórę i stosowany jest do łagodzenia swędzenia, nawilżania suchej skóry i gojenia ran, a także jako filtr przeciwsłoneczny.

Niezbędne składniki odżywcze obecne w oleju z awokado, takie jak beta-karoten, białka, lecytyna, kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, D i E pomagają nawilżać i chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także zwiększają metabolizm kolagenu. Badania opublikowane w 2015 r. wykazały, że miejscowe stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego z awokado, olejkiem z drzewa herbacianego, emu i jojoby miało pozytywne działanie przeciwbakteryjne.

Chociaż istnieją badania na zwierzętach wykazujące korzystne efekty suplementacji olejkiem z awokado, podkreśla się badania wykazujące korzyści dla skóry przy miejscowym stosowaniu oleju z awokado, tzn. jako części kremu lub maści.

Ostatnie badania opublikowane w styczniu 2022 r. wykazały, że zastosowanie kremu przeciwzmarszczkowego zawierającego olejek z awokado i szafranu znacznie poprawiło wygląd zmarszczek mimicznych i zredukowało je.

Olej arganowy

Olej arganowy jest stosowany jako środek antybakteryjny i przeciwzapalny.

Olej arganowy jest kolejnym składnikiem kremu Bioretin. Tradycyjnie olej arganowy znany jest z właściwości kardiochronnych i stosowany jest również w leczeniu zakażeń skóry.

Olej arganowy składa się głównie z jednonienasyconych (do 80%) i nasyconych (do 20%) kwasów tłuszczowych. Jako drobne składniki zawiera polifenole, tokoferole, sterole.

Do tej pory nie przeprowadzono wielu badań na temat wpływu oleju arganowego na skórę. Jednakże, badanie przeprowadzone na kobietach po menopauzie wykazało, że miejscowe stosowanie oleju arganowego u kobiet po menopauzie doprowadziło do znacznego zwiększenia elastyczności skóry po 60 dniach. Efekt ten został wzmocniony przez doustne spożycie oleju arganowego u połowy uczestniczących kobiet.

Bioretin: skutki uboczne

Bioretin wydaje się być kremem bezpiecznym, o ile przestrzegana jest forma stosowania, czyli aplikacja miejscowa z owijaniem ruchów na skórze, sucha i czysta; nie więcej niż dwa razy dziennie.

Ewentualne działania niepożądane kremu przeciwzmarszczkowego Bioretin są związane z jego składem. Niektóre związki zawarte w tym produkcie mogą powodować reakcje alergiczne.

Ponadto olejki znajdujące się w kremie Bioretin są bogate w tokoferole, formę witaminy E, która może opóźniać krzepnięcie krwi i wchodzić w interakcje z antykoagulantami, takimi jak warfaryna. Z tego powodu zaleca się, aby w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, przed zastosowaniem Bioretin zasięgnąć porady lekarza.

Bioretin nie jest zalecana dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, takie jak wysokie ciśnienie krwi.

Jak stosować krem Bioretin w celu spowolnienia procesu starzenia się skóry?

Wzmacniaj efekty działania Bioretin za pomocą tych prostych wskazówek

Zapewne wiesz, że aby uzyskać zdrową i gładką skórę, nie wystarczy tylko zastosować taki produkt jak Bioretin. Bioretin, byłaby tylko częścią twojej codziennej opieki.

Aby zminimalizować powstawanie nowych zmarszczek i zmaksymalizować efekt działania kremu Bioretin, możesz wykonać te kroki w ramach rutynowej pielęgnacji skóry:

 • Delikatnie oczyścić środkiem nie powodującym podrażnień. To powinno być zrobione rano i w nocy.
 • Nie zapomnij nałożyć toniku. Pomoże zamknąć pory i przygotować skórę do działania preparatu nawilżającego, a także uaktywni krążenie krwi w naczyniach krwionośnych.
 • Stosuj krem o dużej mocy nawilżającej. Bioretin jest doskonałą opcją.
 • Na noc nałożyć specjalny produkt na górną powiekę i okolice oczu.
 • Nie zapomnij zawsze zdejmować makijażu przed snem. Używaj wysokiej jakości środków czyszczących, nawet jeśli są one droższe.
 • Przynajmniej raz w tygodniu zrób maskę na twarz, wraz z peelingiem. Pomoże to w usunięciu martwych komórek i przyczyni się do odnowy skóry.

Gdzie kupić Bioretynę

Być może zastanawiasz się gdzie kupić Bioretin: Amazonka? Apteka? Oficjalna strona producenta?

Jak widać poniżej, strona producenta jest stroną, która oferuje najlepszą cenę, sposób wysyłki i, co najważniejsze, oryginalny produkt do zwalczania zmarszczek o nazwie Bioretin.

Bioretin nie jest sprzedawana w sklepach fizycznych. Należy być ostrożnym, ponieważ istnieją podobne produkty o znacznie niższej jakości. W tym sensie można znaleźć produkty zawierające składniki, które nie są odpowiednie dla określonego wieku i nie są zalecane do codziennego stosowania, ponieważ są bardzo drażniące.

Bioretin: opinie tych, którzy ją badali

Krem Bioretin ma doskonałe recenzje na oficjalnej stronie producenta. Jednak zawsze warto szukać komentarzy na temat tego produktu poza oficjalną stroną internetową, np. na forach dotyczących pielęgnacji skóry i zabiegów przeciwzmarszczkowych, komentarzy na stronie dermatologicznej itp.

W ten sposób mamy pewność, że znajdziemy prawdziwe informacje o cenie Bioretin, najlepszych produktach do usuwania zmarszczek, jeśli można kupić Bioretynę w sklepach fizycznych, itp.

Na stronie internetowej producenta, opinie o Bioretynie są pozytywne i podkreślają ochronne działanie skóry, a przede wszystkim zdolność tego produktu przeciwzmarszczkowego do zwalczania plam i poprawy wyglądu skóry. Podkreśla się również, że jest to produkt odpowiedni dla każdego wieku i bardzo

Jeśli szukamy komentarzy na temat ceny Bioretin, Hiszpania jest jednym z krajów, który oferuje najlepszą cenę na oficjalnej stronie producenta.

W odniesieniu do negatywnych uwag, produkt ten ma negatywne opinie, gdy jest stosowany nieprawidłowo lub z zamiarem usunięcia głębokich zmarszczek.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma magicznego rozwiązania w leczeniu zmarszczek skórnych. Żaden produkt nie posiada takiej zdolności. Jeśli jednak zapewnimy naszej skórze wszystkie elementy, których potrzebuje do samodzielnej regeneracji, wówczas będziemy mieli doskonałą zmianę w wyglądzie naszej twarzy.

Wnioski

Starzenie się jest naturalnym procesem, przez który wszyscy przechodzimy. Częstymi objawami są pojawiające się drobne i głębokie zmarszczki, plamy i matowość.

Zastosowanie kremu bogatego w antyoksydanty i specyficzne składniki odżywcze, takie jak Bioretin, może pomóc złagodzić te objawy, wraz z odpowiednim stylem życia.

Bioretin jest kremem przeciwzmarszczkowym, który może być uważany za dobrą opcję dla wszystkich grup wiekowych dla zachowania zdrowia skóry i zapobiegania powstawaniu drobnych zmarszczek.

Bioretin Opinie
Wynik: 4.8/5.0
4.8/5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *